Kodları almak için tıkladığınızda hemen açılmayan sayfalarda yenile yaparsanız açılır ve açılınca görünen Türkçe karakterledeki bozukluk şablonlarınızda düzgün çıkıyor.

düzenlemeye çalıştığım şablonlar hakkında

Soru ve İsteklerinizi yazabilirsiniz.Temlates tasarımcılarının adını kesinlikle silmeyiniz!!!

22 Temmuz 2008 Salı

Fıkra (Zayıf not)

ÇİĞDEM


Üniversite son sınıf öğrencisi yazılı sınavındankalınca doğru hocasınagider:-'Siz sınıfta bırakarak hayata atılmayı önlüyor vebeni cezanlandırıyorsunuz., işin bu yanını hiç düşündünüzmü?'-'Tabii düşündüm. Hocanın görevi bilgiyi ölçmek,yeterli olmayanı sınıfta bırakmak değil mi?'-iyi. O zaman size bir teklifim var. Bir soru da bensize soracağım.Doğru cevabı verirseniz, ben kötü notumu kabul edip sınıftakalacağım. Bilemezseniz, notumu düzeltecek ve sınıfımıgeçirteceksiniz. (Hocanınkeyfi yerinde. Teklifi kabul eder.) Ve öğrenci sorar:-'Yasal olup, mantıklı olmayan nedir?mantıklı olup, yasal olmayan nedir?Ve de ne mantıklı ne de yasal olmayan nedir?'Hoca uzun uzun düşünür ama cevabı bulamaz.
iddia gereği öğrencisine iyi not vererek sınıfını geçirir.
Ama aklı da soruda kalır.
Sonunda sınıfın en iyi öğrencisini çağırır
olayı anlatır ve sorunun yanıtını bilip bilmediğini sorar.Öğrenci hemen cevap verir:-'Siz 65 yaşındasınız ve 23 yaşında bir kadınla evlisiniz.Bu yasal ama mantıklı değil. Karınızın 25 yaşında bir sevgilisi var.Bu mantıklı ama yasal değil.
Siz karınızın sevgilisini,
zayıf alıp sınıfta kalması gerekirken iyi not verip mezun ediyorsunuz.Bu da ne mantıklı, ne de yasal.'

1 yorum:

KNITTING ART dedi ki...

Heeh heeh :) Hoş fıkralar-Başarılar diliyorum sana canım...İyi tatiller (^-^)Template e Layout by ©Blografando2008 Image Adele Zolea Distribuito da Adelebox